Lepsze Szamotuły

Strona główna » BLOG » Słyszeliście o SzamoTulimy? Teraz można im pomóc.

Słyszeliście o SzamoTulimy? Teraz można im pomóc.

Już rok w Szamotułach działa grupa aktywnych, pozytywnych rodziców, którzy zdecydowali się być blisko swoich dzieci, nie rezygnując jednocześnie z własnych aktywności. Pod hasłem „uwolnij ręce” – noszą własne dzieci w chustach. Nazwa grupy „SzamoTulimy” nawiązuje do głównego miejsca aktywności rodziców – Szamotuł oraz tego, jak ważne jest tulenie własnego dziecka. Co ważne, chusty rosną razem z ich dziećmi, zmienia się jedynie technika i sposób wiązania. Używanie chust wiązanych i nosideł miękkich w codziennym życiu pozwala bowiem rodzicom wygodnie wypełniać wszystkie obowiązki, nie tracąc przy tym kontaktu z dzieckiem i nie pozbawiając go rodzicielskiej troski, i miłości.

szamotulimy

Grupa SzamoTulimy ciągle się rozwija, a świeżo upieczeni lub przyszli rodzice mogą korzystać z konsultacji i warsztatów, jakie prowadzą „chustomamy”. SzamoTulimy zarażają dobrodziejstwami płynącymi z chusty kolejnych rodziców, organizując takie akcje jak: obchody Międzynarodowego Tygodnia Bliskości (tańce w chuście połączone ze zdrowym podwieczorkiem), Andrzejki z chustą, cykliczne spotkania propagujące prawidłowe noszenie dzieci w Szamotułach, współorganizacja i aktywny udział w minionym Baby Targu Plus. Wszystkie te imprezy miały na celu propagowanie chust i nosideł miękkich jako wygodnego, bezpiecznego, i zdrowego sposobu noszenia maluchów.

Rodzice z SzamoTulimy chcą być 100% wiarygodni dla nowych odbiorców i chcą się dokształcać, dlatego właśnie, przy wsparciu fundacji Varietae, powstała akcja mająca na celu zebranie funduszy, które pokryją koszt profesjonalnego kursu doradców noszenia. Po co taki kurs? Po to, aby wszystkim rodzicom chcącym rozpocząć przygodę z chustą lub nosidłem, rzetelnie odpowiedzieć na nurtujące ich pytania. Ukończenie kursu doradców noszenia pozwoli członkom grupy na ugruntowanie wiedzy z zakresu wykorzystywania chust wiązanych i nosideł miękkich, ich wpływu na fizjologię dziecka, przy szczególnym uwzględnieniu psychomotoryki dziecka. Wiedza ta zostaje poparta certyfikatem ukończenia kursu

Każdy kto zechciałby wesprzeć SzamoTulimy może dorzucić swoją cegiełkę odwiedzając stronę https://wspieram.to/szamotulimy. Akcja trwa do 24 kwietnia br. Jeśli do tego czasu SzamoTulimy zbierze odpowiednią ilość funduszy na pokrycie kursu, wówczas będzie można z dumą powiedzieć, że w Szamotułach maluszki są pod czujnym okiem profesjonalnych doradców noszenia. Wsparcie akcji Szamotulimy to najlepszy sposób na gratyfikację dla członków grupy, które bezinteresownie motywują do bycia blisko swojego dziecka kolejne rzesze rodziców. Każdy, kto choćby jedną złotówkę dorzuci do zbiórki, otrzyma przepiękny voucher na warsztaty z chustonoszenia, przygotowany przez warsztat NiepowtarzalnaKartka. Voucher z pewnością będzie idealnym prezentem dla świeżo upieczonych rodziców.

Zbiórka za pomocą portalu www.wspieram.to/szamotulimy stanowi darowiznę na rzecz Fundacji Varietae, dlatego będzie możliwość odpisania całej kwoty od podatku dochodowego.

fot. https://www.facebook.com/szamotulimy/


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: