Lepsze Szamotuły

Strona główna » BLOG » Jak korzystać z BIP Szamotuły?

Jak korzystać z BIP Szamotuły?

Poradnik krok po kroku. Jak śledzić i monitorować, co dzieje się w Szamotułach.

Dużo informacji na temat wydarzeń w mieście znajduje się na stronie szamotuly.pl, jednak wszystkie świeżynki dotyczące przetargów, co buduje się w mieście oraz kiedy odbędzie się Rada Miasta i Gminy znajdziemy na bip.szamotuly.pl

Po kliknięciu w powyższy link w przeglądarce otworzy nam się taka strona:

1

Spis treści znajduje się po lewej stronie. Widzimy tutaj takie pozycje, jak Uchwały Rady, gdzie możemy znaleźć wszystkie uchwały, jakie podejmowała Rada Miasta i Gminy, informacje o majątku czy Sprawy załatwiane w Urzędzie. Klikając na tą pozycje, otwiera nam się kolejne lista z poszczególnymi wydziałami.

Jeśli mamy sprawę obywatelską, na stronie możemy znaleźć procedury i formularze, które ułatwią nam przygotowanie dokumentów. Widzimy, że w Wydziale Spraw Obywatelskich możemy na przykład zgłosić rejestracje działalności gospodarczej lub jej likwidacje, wystarczy kliknąć na interesujący nas temat.

Jeśli mamy sprawę do załatwienia w Urzędzie Stanu Cywilnego, również wszystkie dokumenty powinny być dostępne na stronie.

2

Kolejna pozycja w spisie treści to Ogłoszenia to tutaj możemy się dowiedzieć kiedy obywa się sesja Rady Miasta i Gminy, zobaczyć agendę spotkania, ale również zapoznać się czym żyje Urząd. Jakie decyzje są obecnie rozpatrywane, czy miasto przygotowuje się do inwestycji. Jak widzimy obecnie Ogłoszenia zdominowały inwestycje celu publicznego, można je zobaczyć klikając na interesujący nas temat.

3

A co jeśli nie ma interesującej nas informacji?

4

Wystarczy kliknąć dwie pozycje niżej i otworzyć Dostęp do informacji publicznej. Każdy może wnioskować o udzielenie informacji na przykład na co zostały wydane publiczne pieniądze. Wzory wniosków dostępne są od ręki, a Urząd ma obowiązek odpowiedzenia na każdy złożony wniosek.

Kolejna warta uwagi zakładka to Przetargi. Tutaj po kliknięciu na rok 2015 możemy zobaczyć jakie postępowania powyżej 30 000 € były prowadzone w gminie i jak zostały rozstrzygnięte. Warto monitorować tę zakładkę jeśli ktoś działa w obszarze utrzymania zieleni lub remontów.

5

Zachęcamy do przeglądania bip.szamotuly.pl i poklikania w przeróżne zakładki. Możemy natknąć się na przykład na strategię polityki społecznej czy strategie lokalnego rozwoju.

Dobrze wiedzieć, dokąd zmierzamy i jakie mamy cele.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: