Lepsze Szamotuły

Strona główna » BLOG » MIASTOPROJEKT: PLENER

MIASTOPROJEKT: PLENER

40-9-112-11Historia pleneru rzeźbiarskiego sięga 1977 roku, z tamtych lat pochodzą pierwsze udokumentowane zdjęcia prac rzeźbiarzy, które można znaleźć w zasobach Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Od kilku lat plener ponownie gości w Szamotułach. Dzięki staraniom Szamotulskiego Ośrodka Kultury, dzięki wspaniałej imprezie, na której można podziwiać artystów przy pracy, szamotulskie parki zyskały atrakcje w postaci drewnianych dzieł sztuki.

Można je podziwiać przy drodze w kierunku Szkoły Podstawowej nr. 3, w parku przy stacji kolejowej oraz w parku przy ulicy Sienkiewicza.

W zeszłym roku, w ramach pleneru rzeźbiarskiego powstały unikatowe ławki, które można podziwiać przy skwerze Maksymiliana Ciężkiego, na przeciwko poczty.

11953242_991175134236513_3440388077342310418_nJuż niedługo będziemy mogli się przekonać, co tym razem zostanie wyczarowane z kawałków drewna.

30.sierpnia od 14:00 zapraszamy do odwiedzenia Parku Zamkowego. Będzie tam czekało na Was wiele atrakcji, bo oprócz pleneru, przy fontannie będzie można zobaczyć, jak żyli średniowieczni rycerze, a w ich wiosce czeka mnóstwo niespodzianek.

Każdy znajdzie coś dla siebie również podczas II edycji Rękodzielnika Szamotulskiego, ponad 30 wystawców, będzie prezentowało swoje rękodzieło. Najważniejsze, że wszystkie cudowności pochodzą z naszego regionu i są prawdziwymi unikatami.

My też będziemy tam dostępni z akcją maszglos.pl. Jeśli chcecie z nami porozmawiać o mieście i pomysłach, co możemy ulepszyć, szukajcie plakietki organizator lub zawitajcie na 34 stanowisko.

Do zobaczenia!

Aktualizacja:


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: