Lepsze Szamotuły

Strona główna » BLOG » Grupa, społeczność, społeczeństwo.

Grupa, społeczność, społeczeństwo.

Społeczność, czyli gdzie podziała się nasza świadomość społeczna? Czy straciliśmy ją bezpowrotnie?

Staramy się budować społeczeństwo zaangażowane, znające swoje prawa i obowiązki. Społeczeństwo któremu nie jest wszystko jedno i czasem, gdy zachodzi taka potrzeba, albo po prostu cel jest szczytny, potrafi się zjednoczyć, zebrać, porozumieć i nawet przenosić góry.

Teraz sprawa jest poważna, walczymy o podwórko, plac zabaw fundowany przez NIVEA, niby nic wielkiego, ale pewnie dla najmłodszych gra toczy się o najwyższą stawkę. Plac zabaw wygląda niesamowicie, są zjeżdżalnie, barierki, huśtawka, coś dla mniejszych i większych dzieci.

Bez tytułu

Cena za takie atrakcje jest niewielka. Wystarczy raz dziennie zagłosować na Szamotuły, do wydarzenia na facebooku dołączyło ponad 900 osób. Gdyby każdy systematycznie oddawał jeden głos, nie trwa to nawet minuty, ale należy pamiętać o potwierdzeniu kliknięcia, logując się w serwisie lub przez maila, już dawno powinniśmy dogonić pierwszą 40.

Tymczasem jeszcze nam trochę brakuje, a pierwsza lokalizacja przekroczyła 6000 głosów, aby utrzymać się w czołówce musielibyśmy na dzień dzisiejszy nadrobić 1500 kliknięć. Równolegle obserwuje głosowanie na ulicę Szkolną w pod poznańskich Plewiskach. Plac ma powstać w otoczeniu kilkuletnich szeregowców, nowych osiedli, które zamieszkiwane są w szczególności przez młode rodziny z dziećmi, czy to oznacza, że im bardziej zależy, czy potrafili się skrzyknąć i oscylują w rejonie 20. miejsca.

Przypadek Pamiątkowa i projektu modernizacji plaży nad jeziorem, to też przykład, że kilku osobom nie było wszystko jedno. Nie potrzeba wyspecjalizowanego sztabu szybkiego reagowania i wielkich nakładów inwestycyjnych aby rozpropagować akcje. Do głosowania nie trzeba było nikogo zachęcać, intencje były przecież najlepsze.

Jest jedna rzecz, która charakteryzuje Plewiska i Pamiątkowo, nikt nie działał na własną rękę.

Nasza strategia, nie tylko nasza, bo również Twoja, jest następująca informujemy o podwórkowej akcji jak najwięcej osób. Na BABYTargu już w najbliższą sobotę (pomiędzy 11-13 przy Franciszkańskiej 5) będziemy rozdawać plakaty, do wywieszenia na tablicy ogłoszeń w najbliżej okolicy i broszury można je zostawić w przedszkolu lub szkole. Jeśli każdy z nas przekaże informacje jednej osobie, liczba głosujących rośnie lawinowo i wtedy będziemy mieć realne szansę na zwycięstwo. Chcemy aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tym, że Szamotuły, mogą stać się o wiele lepszym miejscem.

Plakat można pobrać poniżej:

bububu


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: