Lepsze Szamotuły

Strona główna » NASZE PROJEKTY » RZEKA SAMA » Co czeka rzekę Sama?

Co czeka rzekę Sama?

Nasz zapalony kajakarz Michał, wymarzył sobie spływy kajakowe rzeką Samą.

Gdy poinformował nasza grupę o tym, że moglibyśmy zagospodarować w ten sposób nasz wolny czas i przy okazji zorganizować fajną imprezę dla mieszkańców, spojrzeliśmy na niego z niedowierzaniem. Lubimy, jednak wszelkie formy aktywności, jazdę rowerem, na rolkach i spływy kajakowe, a nade wszystko, podejmować się realizacji zadań niemożliwych, dlatego postanowiliśmy spróbować.

Pojawił się jednak problem, Sama jest znacznie zaniedbana. Nie chodzi jedynie o śmieci, puste pojemniki czy worki foliowe, ale roślinność, która zarasta koryto rzeki, nagromadzone konary, gałęzie i liście tworzą wysepki, na których odkłada się piasek i tworzy idealną przestrzeń dla szuwarów. Michał zapewnia, że nie trzeba dużego wysiłku, aby udrożnić rzekę i już sam szykował się do akcji, postawił jednak wcześniej zapytać się o pozwolenia właściwych władz.

Na horyzoncie pojawiły się dobre wieści, jak informuje Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, trwają pracę nad przygotowaniem do realizacji zadania „Odbudowa rzeki Samy”. Projekt ma być realizowany w perspektywie 2014 – 2020, trudno jednak określić dokładną datę realizacji zadania. Michał będzie informował o postępach w realizacji swojego marzenia.

Całą sprawę można śledzić w zakładce Nasze Projekty ->Rzeka Sama.

sama1 sama2


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: