Lepsze Szamotuły

Strona główna » BLOG » Skąd się bierze paliwo w dystrybutorze?

Skąd się bierze paliwo w dystrybutorze?

Cena baryłki ropy z 5.12.2014 wyniosła 66,27 $. Analitycy prognozują dalszy spadek cen ropy, co znacznie umocni nasze budżety.

Paliwo, trafia do dystrybutorów na danej stacji pochodzi z Rejowca Poznańskiego. Tam właśnie znajdują się potężne rezerwy paliw płynnych dla naszego regionu.

Obwieszczenie Marszałka Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 19 listopada 2014 w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym (Dz.U. 2014 r., poz. 1695), reguluje, że zapasy ropy naftowej „powinno być utrzymywane w ilości odpowiadającej co najmniej jego 30-dniowemu średniemu dziennemu zużyciu krajowemu brutto ekwiwalentu ropy naftowej w poprzednim roku kalendarzowym.”

Oznacza to, że paliwo, jakie tankujemy, pojawiło się w Wielkopolsce co najmniej 30 dni temu. Później cysterny przewożą je na stacje różnych sprzedawców.

Tymczasem przejrzeliśmy ceny na stacjach benzynowych w Poznaniu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Żeromskiego, Orlen na ulicy Dąbrowskiego, Auchan w Swadzimiu oraz szamotulskich stacjach (pierwsze zdjęcie stacji Lotos przy ulicy Powstańców Wlkp.)

DSC05814 DSC05819 DSC05825

DSC05827 DSC05828

A Wy, gdzie tankujecie swoje pojazdy?


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: