Lepsze Szamotuły

Strona główna » BLOG » LIST OTWARTY DO KANDYDATÓW

LIST OTWARTY DO KANDYDATÓW

Szanowni Państwo,

rozpoczyna się wyborczy wyścig. Niektóre z akcji promocyjnych, banerów, plakatów wyborczych i ulotek pojawiają się już w naszym mieście. Szamotuły prezentują proekologiczną postawę, która zakłada rozważne wykorzystanie surowców, mamy nadzieję, że tym razem również ta idea pozostanie w pamięci kandydatów.
Innym problem jest legalne zawieszanie informacji wyborczej, tylko w miejscach do tego przeznaczonych i sprzątanie w wyznaczonym do tego czasie, po kampania wyborczej.

Apelujemy o przestrzeganie prawa i wykorzystanie w swojej kampanii jedynie przeznaczonych do tego celu powierzchni. Jednocześnie informujemy, że będziemy piętnować sytuacje w których kampania wyborcza, będzie przebiegała niezgodnie z prawem.

Wierzymy, że wygrana w wyborach samorządowych stanowi zwieńczenie wieloletnich działań na rzecz miasta, gminy i powiatu oraz będzie otwierała nowe możliwości realizacji celów i planów na rzecz naszej społeczności, a nie jest jedynie  kilkunastodniowym zrywem aktywności przedwyborczej.

Apelujemy o nieniszczenie miasta i pracę na rzecz mieszkańców niezmiennie, bez względu na wynik wyborów.

Z życzeniami powodzenia,

Lepsze Szamotuły

Do napisania niniejszego apelu zainspirowała nas inicjatywa poznańskiego stowarzyszania Ulepsz Poznań oraz łódzka inicjatywa Fundacji Normalne Miasto – Fenomen.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: